Wszystko stanie się GMO - eksperyment na naszym zdrowiu PDF Drukuj Email
Zdrowie
środa, 18 lutego 2015 02:02

 

GMO - czyli organizmy zmodyfikowane genetycznie, które samoistnie nigdy nie pojawiłyby się w naturze. Ich wprowadzenie do środowiska to niepotrzebny eksperyment na przyrodzie i naszym zdrowiu, którego skutki mogą być widoczne już w niedalekiej przyszłości.

Jako stowarzyszenie ekologiczne czujemy się w obowiązku zająć stanowisko i zwrócić Państwa uwagę na w sprawy GMO.

Do niedawna Polska była wolna od żywności i upraw zmodyfikowanych genetycznie - do niedawna… gdyż Prezydent Bronisław Komorowski podpisał właśnie nowelizację ustawy o organizmach zmodyfikowanych genetycznie.

Zapisy ustawy umożliwią między innymi prowadzenie eksperymentalnych upraw polowych roślin transgenicznych w warunkach otwartych, a także ułatwią import pasz GMO z innych krajów. Będzie do tego wystarczyła zgoda Ministerstwa Środowiska. Producent nie będzie musiał umieszczać żadnej adnotacji o zawartości GMO na etykiecie, gdy jego poziom nie przekroczy 0,9 % lub, że produkt pochodzi z chowu zwierząt karmionych paszą GMO.

Szczury karmione żywnością zmodyfikowaną genetycznie

Za wprowadzeniem i propagowaniem GMO stoją potężne grupy korporacyjnych interesów zupełnie nie liczące się z uwarunkowaniami ekonomicznymi i społecznymi naszego kraju. Polska ma szansę stać się

liderem w produkcji zdrowej żywności tak cenionej i pożądanej na europejskim i światowym rynku. Struktura polskiego rolnictwa posiada wszystkie atuty dla prowadzenia małych, rodzinnych gospodarstw ekologicznych, a polscy rolnicy nie muszą stać się producentami przemysłowej żywności, której uprawa niszczy jakąkolwiek bioróżnorodność. Obecnie, dzięki podpisanej przez Prezydenta ustawie nasze szanse i atuty są zagrożone zaprzepaszczeniem.

 

Trzeba pamiętać, że po wprowadzaniu GMO nie istnieje coś takiego jak strefa bezpieczeństwa. Jeśli raz wprowadzi się do środowiska pewną formę życia, formę dającą życie, nie ma już odwołania. Nie można powstrzymać wiatru. Nie można powstrzymać przemieszczania się nasion poprzez zapylanie krzyżowe – powstrzymać ptaków, pszczół i innych zwierząt. Nie można mieć w kraju genetycznie modyfikowanych upraw i jednocześnie ekologicznego, tradycyjnego rolnictwa. Wszystko to w końcu stanie się GMO. W tym tkwi niebezpieczeństwo.!!! Różnorodność biologiczna musi być chroniona i szanowana jako globalne dziedzictwo ludzkości. Różnorodność jest jednym z fundamentalnych warunków przetrwania naszego świata. Wprowadzenie GMO to niepotrzebny eksperyment na przyrodzie i naszym zdrowiu, którego skutki mogą być widoczne już w niedalekiej przyszłości.

 

"Nieznani" Sprawcy !!

zniszczyli serwery z naszymi stronami WWW.

Pracujemy nad odtworzeniem przynajmniej części publikacji.

Więcej ...

Menu witryny

wesprzyj nas i Siebie

.bo zainwestujesz je we własne
zdrowie i otoczenie
wybieraj mądrze

Więcej ...

..... Migawki losowe

mapa odlegoci - odzysk.jpg

Statystyka

Odsłon : 1517824